Tvrdokovové rohové frézy - Počet břitů - 2

Monolitní rohové frézy vyrobené z karbidu. Tyto tvrdokovové frézy mají specifickou pracovní část, která má rohový tvar. Jsou tedy vhodné pro obrábění materiálů v blízkosti rohů nebo hran. Tyto frézy jsou vyrobeny z tvrdokovovu. To znamená, že jsou z odolného a tvrdého materiálu nazývaného tvrdokov neboli karbid. To nabídne širokou škálu použití, ale také vyšší výdrž či vyšší řezné podmínky. Jsou vhodné pro precizní frézování materiálů jako jsou ocel, legovaná ocel, nerezová ocel, hliník, titan, temperovaná i tvárná litina, plasty, termoplasty, měď, mosaz, dřevo a další.


Tyhle frézy jsou vyráběné z jednoho kusu, proto název monolitní. To nám dodá pevnou konstrukci, a protože řezné břity jsou také z karbidu, můžeme nasadit vysoké otáčky. Tyhle vlastnosti nám přináší rychlé a efektivní frézování. Jsou oblíbené v různých průmyslových podnicích, od strojírenství až po výrobu nábytků.

Zkrátka všude tam, kde je vyžadováno výkonné a precizní obrábění tvrdých materiálů, ale i měkčích materiálů. Jejich univerzálnost je obrovská. Hodí se na kovy, plast, ale i dřevo. Monolitní konstrukce a tvrdý materiál, nám přinese odolnost i dlouhou životnost nástroje.