Tvrdokovové hrubovací frézy - Série - Universal

Hledáte kvalitní tvrdokovové nástroje na hrubování? Nabízíme hrubovací frézy, které splní vaše očekávání. Hrubovací frézy mají na vnější straně pracovní části vroubky, které dělí a lámou obráběný materiál na menší kousky, a tak nám nám snadněji odebírají velké množství materiálu. Ve srovnání se standardními tvrdokovovými frézy, odebírají velké množství materiálu rychleji a efektivněji. Takže je používáme především na přípravu obrobku pro další obrábění. Jsou široce využívané v dřevoprůmyslu, ale i v kovoobrábění. Jejich efektivitu vyzdvihuje i jejich univerzální použití. Využívají se pro hrubování materiálů jako jsou  oceli, legovaná oceli, nerezová oceli, hliník, titan, temperovaná i tvárná litina, plasty, termoplasty, měď, mosaz i dřevo.


Naše tvrdokovové hrubovací frézy jsou navrženy tak, aby vydrželi vysokou zátěž. Odolný karbid, dodá dlouhou životnost, ale také vyšší rychlosti. Díky tvrdokovovému ostří, jsou schopny snášet vysokou zátěž i při dlouhodobé používání. 

Naše tvrdokovové hrubovací frézy použijeme tam, kde je potřeba rychle a efektivně odebrat velké množství materiálu. Často se používají s růzynými povlaky, které nám přinesou další výhody. Konstrukce snižuje vibrace. Povrch hrubovaného materiálu není hladký, ale hrubý. Pro hladký povrch použijeme dokončovací frézy.

Nabízíme hrubovací frézy s těmito povlaky AlTiN, NanoCr, AlTiSiN. Každý povlak má své specifické vlastnosti.

Hrubovací frézy NanoCr


Nanokrystalický povlak nám přinese hned několik vylepšení.

+ Zvýší tvrdost a odolnost
+ Sníží tření, tudíž snižuje opotřebení
+ Lepší protivzdornost korozi
+ Lepší odvod tepla

Hrubovací frézy AlTiN


AlTiN přinese hned několik výhod.

+ Zvýší výkon
+ Prodlouží žvitnost
+ Skvěle odvádí teplo
+ Běžné frézování do 45 HRC

Hrubovací frézy AlTiSiN


Povlak AlTiSiN a jeho největší výhody.

+ Pro materiály do 55 HRC
+ Univerzálnost
+ Lépe chrání před opotřebením
+ Vyšší výdrž a výkon