Tvrdokovové vrtáky - Průměr Dc(mm) - 11,1

Precizní tvrdokovové vrtáky přímo od výrobce pro každou vaší úlohu! V našem sortimentu najdete monolitní karbidové vrtáky naší výroby, které jsou přesné a také vydrží. Karbid je materiál, který se vyznačuje pevností a odolností. Je tedy vhodný pro výrobu tvrdokovových nástrojů, jako jsou třeba vrtáky. Široký sortiment, inviduální přístup a rychlé dodání, to získáte, když začnete vrtat s námí. Vyrábíme standardní TK vrtáky podle norem, ale také vám můžeme dodat zcela jedinečný vrták podle vaších požadavků či vlastních rozměrů.

Vrtáky do tvrdokovu

Vrtat tvrdé materiály, není žádná sranda. Je potřeba vzít v úvahu několik aspektů, které ovlivňují kvalitu vrtání. Hned první aspekt je samotný nástroj, který vykonává tu hlavní práci. Volba vrtáků je to, co nejvíce ovlivní chod obrábění a také jeho kvalitu. Na tvrdé materiály HSS, neboli vrtáky z rychlořezné oceli nestačí. Na tyto materiály používáme karbidové vrtáky. Karbid je velice odolný a pevný materiál, který vydrží vysokou zátěž. Má širokou škálů materiálů, do kterých může vrtat, od měkčích až po tvrdších, je široce využíván pro oceli, také se široce používají v sériových výrobách jako vrtáky do nerezu.

V České republice, je můžete najít pod dalšími názvy jako jsou TK vrtáky, jedná se o zkratku slova tvrdkovové. Také je lze dohledat pod termínem SK vrtáky. Není zcela známo, proč zrovna SK vrtáky, zřejmě jde o zkratku termínu slinutý karbid, což je název materiálu, ze kterého se vyrábí. Aby se zaručilo bezproblémové vrtání tvrdokovu, prochází tyto nástroje vylepšením, jako je povlakování, ale také se vyrábějí s drážky pro lepší tok chladící kapaliny. Při přehřátí vrtáků, totiž dojde k drastickému poškození a oslabení jeho struktury, může dojít až k jeho prasknutí. Takže nám i drasticky zvednou živostnost.